Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. ÖNBİLGİLER

Satıcı Firma: Moda Yakamoz Satıcı Firmanın Web Sitesi: www.acarbutikgiyim.com Satışa Konu Olan Ürün: acarbutikgiyim.com adresinde satışı yapılan ürünler Satıcı Firma Telefonu: +905465762506 TÜKETİCİ: Bu sözleşme hükümleri çerçevesinde www.acarbutikgiyim.com internet adresinden bir ürün veya hizmeti şahsi kullanım amacı ile satın alan, kullanan veya yararlanan gerçek kişilerdir. Sözleşmenin Konusu: Bu sözleşme www.acarbutikgiyim.com ile TÜKETİCİ arasında, www.acarbutikgiyim.com adlı internet sitesi üzerinden yapılan alışverişlerini kapsar ve her iki taraf bu sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılır. Fatura ve Teslimat Bilgileri: Bu formlara girilen bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Formlarda bulunan bilgilerin doğru olmadığı veya bu bilgilerin noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı TÜKETİCİ kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğun kendine ait olduğunu TÜKETİCİ kabul eder.

2. SÖZLEŞME KONUSU MALIN BİLGİLERİ

Ürünün türü, miktarı, marka/modeli, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

3. SİPARİŞİN ALINMASI:

TÜKETİCİ tüm siparişlerini internet üzerinde yer alan www.acarbutikgiyim.com sitesi üzerinden verecektir. Sipariş esnasında girilen bilgiler www.acarbutikgiyim.com tarafından kayıt altında tutulacak ve yapılan satışın tutanağı olacaktır.

4. ÖDEME İŞLEMLERİ

TÜKETİCİ internet üzerinden siparişini tamamladığı zaman kendisine tercih etmesi için ödeme seçenekleri sunulacaktır. TÜKETİCİ bu seçeneklerden kendisine en uygun olanını seçecek ve işlemlerine bu şekilde devam edecektir. Siparişini verdikten sonra iki iş günü içerisinde havale bankaya ulaşırsa siparişi onaylanacaktır. İki iş günü içerisinde bankaya havalesi ulaşmayan tüketicilere hatırlatma e-maili gönderilir. Havalesi tekrar ulaşmayan siparişler iptal edilir. Sipariş bedeli firmamız hesabına geçmedikçe tüketicinin teslim talebinde bulunmaya hakkı yoktur. Banka Havalesi veya EFT yolu ile ödeme gönderen tüketiciler mutlaka "Havale Bildirim Formu"nu doldurmak ve firmamıza iletmek zorundadırlar. www.acarbutikgiyim.com ilerleyen zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, arttırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. www.acarbutikgiyim.com, tüketicinin ödeme amacı ile verdiği bilgileri korumakla yükümlüdür.

5. ÜRÜNLERİN TEMİN EDİLMESİ

Internet sitesinde yapılan teşhir Borçlar Kanunu anlamında bir icaba davettir. Ürün stok, fiyat hatası veya herhangi bir sebeple tüketicinin sipariş verdiği ürünün temin edilememesi durumunda; bu durum TÜKETİCİ' YE bildirilecek ve tüketicinin talep etmesi halinde ürün bedeli herhangi bir kesinti yapılmaksızın talep tarihinden itibaren 7 gün içerisinde TÜKETİCİ' YE iade edilecektir.

6. ÜRÜNLERİN SEVKİYATI VE SEVKİYATLARIN ÜCRETLENDİRİLMESİ:

Malzemenin nakliye sorumluluğu ve riski Tüketiciye aittir. TÜKETİCİ özel bir istek belirtmedikçe malzemeler anlaşmalı Kargo şirketi ile gönderilir. Ürünlerin kargoya verilme süresi, Sipariş onay e-postasının gönderilmesinden sonra en geç 7 iş günüdür. Siparişler Tüketicinin adresine teslim gönderilmektedir. www.acarbutikgiyim.com anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile Türkiye'nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer Tüketicinin bulunduğu yerde kargo acentesi mevcut değil ise burası Mobil Bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde ürün teslimi yapılır. TÜKETİCİ'NİN ürünü teslim almaktan imtina etmesi halinde; www.acarbutikgiyim.com ürün bedelini ve diğer zararlarını talep veya derhal sözleşmeyi fesih etme ile zararlarını talep etme hakkı doğacaktır. Kargo şirketlerinin teslimatlarındaki gecikmeler, nakliye esnasında meydana gelebilecek hasarlardan veya kaybolmasından www.acarbutikgiyim.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Türkiye içinde 1000 TL üzerinde yapılacak alımların nakliye ve kargo masrafı www.acarbutikgiyim.com aittir. 1000 altında kalan Malların taşıma ücreti ise TÜKETİCİ'YE aittir. Türkiye dışından yapılan alışverişlerde kargo ücreti tamamen tüketiciye aittir. Ancak her durumda malların nakliyeye veya kargoya verilmesi ile hasar ve yarar TÜKETİCİ'YE geçecektir.

7. GARANTİ VE İADE İŞLEMLERİ

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. TÜKETİCİ, malın teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir."

8. CAYMA HAKKI

TÜKETİCİ vermiş olduğu siparişi aynı gün saat 17:00'ye kadar +905465762506 numaralı telefonu arayarak iptal ettirebilir Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 8. Maddesine göre, TÜKETİCİ, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir." Buna göre, Tüketici, ürünü aldıktan sonra, 14 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir. Tüketicin Cayma hakkından faydalanabilmesi için; • Yapılan satışın 4077 sy. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Kapsamına giren bir satım sözleşmesine dayanması, • İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren ondört (14) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir. • Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. • İade işlemlerinin gerçekleşmesi için önce TÜKETİCİ'NİN www.acarbutikgiyim.com yazılı bir şekilde başvurması gerekmektedir. Başvuru yapılmadan yapılacak iade talepleri kabul edilmeyecektir. • Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir. • Tüketici, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. • Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz. Sistemimize ulaşan siparişleriniz, bankanızdan alınacak ödeme onayını takiben haftaiçi (Pazartesi-Cumartesi arası) aynı gün kargoya teslim edilir. Pazar günü alınan siparişlerin teslimatı Pazartesi günü mesai bitiminde yapılır. Kargonun adresinize ulaşması Türkiye genelinde ortalama maksimum 3 iş günüdür. Sipariş iptalleri "iletişim" bölümümüzden yapılacak yazılı bir açıklama ile talep edilebilir. Bu talebinizi "siparişi ver" butonunu tıkladıktan sonra aynı gün içersinde göndermeye özen gösteriniz. Eğer siparişiniz iptal talebinizden önce kargoya teslim edilmiş ise aşağıdaki iade prosedürleri uygulanacaktır.

9. GİZLİLİK

Moda Yakamoz Ltd.Şti, kullanıcılarının www.acarbutikgiyim.com internet sitesine alışveriş yapmak amacı ile kayıt ettikleri bilgilerini her şartta gizli tutacağını taahhüt eder. Moda Yakamoz Ltd.Şti siteye girilmiş olan bilgilerin TÜKETİCİ’nin onayı olmaksızın hiçbir nedenle açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı taahhüt ve garanti eder. www.acarbutikgiyim.com kredi kartı işlemlerini iyzico aracılığı ile yürüttüğü için internet sitesinde TÜKETİCİ'nin kredi kartına ait hiç bir bilgi internet ortamında saklanmayacaktır, dolayısı ile sitede alışveriş için kullanılacak ödeme bilgileri tüketiciye ait olarak kalacaktır.

10. DİĞER HÜKÜMLER

10.1 18 yaşının altındaki kişilere www.acarbutikgiyim.com üzerinden satış yapılmamaktadır. TÜKETİCİ bu durumu kabullenmiştir ve herhangi bir sebeple www.acarbutikgiyim.com 'İ yanıltacak bilgiler vermeyeceğini taahhüt etmiştir. 10.2 www.acarbutikgiyim.com internet sitesi üzerinde yer alan tüm ürün bilgileri ve fiyatları sürekli kontrol etmek zorundadır. Ancak her türlü duruma karşı dizgi veya hesaplama hatalarından kaynaklanan durumlarda www.acarbutikgiyim.com sorumlu değildir. 10.3 Sitede görünen fiyatlar KDV dahil olarak verilmiştir. Vergi oranlarındaki değişiklik aynen TÜKETİCİ'YE yansıtılır. 10.4 www.acarbutikgiyim.com, Herhangi bir zaman dilimi içinde verdiği hizmeti belirli bir süre veya tamamen durdurma hakkına sahiptir. Böyle bir durumun oluşması durumunda www.acarbutikgiyim.com özel üyeleri ve üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. 10.5 www.acarbutikgiyim.com, dışardan satın aldığı veya kendi çalışmalarıyla elde ettiği yazılım, belge, bilgi, grafik ve benzeri eserlerin mülkiyetine sahiptir. Bu mülkiyetten doğabilecek telif hakları www.acarbutikgiyim.com aittir. 10.6 www.acarbutikgiyim.com, site içinde bazı bölümleri şifreli olarak girilebilen bölümler haline getirme hakkına sahiptir ayrıca önceden üyelik gerektirmeyen bölümleri üyelik gerektiren bölüm haline çevirebilme hakkına sahiptir. 10.7 Sözleşmenin onaylandığı tarihte var olmayan, ancak daha sonra meydana gelen ve sözleşmenin taraflarından bir ya da ikisinin sorumluluklarını yerine getirmesini engelleyen durumlar (Doğal Afet, Savaş, Terör, ithalat yasası, Grev v.b gibi) mücbir sebep olacaktır. Bu durumda mücbir sebepten etkilenen taraf, diğer tarafa durumu yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların sözleşme hükümlerini yerine getirme hükümlülükleri bulunmamaktadır. Mücbir sebebin 10 gün içerisinde ortadan kalkmaması halinde tarafların her birinin tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetme hakkı saklıdır. 10.8 www.acarbutikgiyim.com internet sitesinden ürün alan tüm TÜKETİCİ'LER, sözleşmede yer alan maddelerin tamamını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Tüketici; işbu sözleşmeyi onayladığına dair kutucuğu işaretlemediği takdirde siparişe onay veremeyeceği için siparişin onaylanması ile işbu sözleşmenin kabul edildiği iradesi ortaya çıkmaktadır. 10.9 TÜKETİCİ, site içinde ortak kullanım alanlarında kullandığı kişisel düşünce ve fikirlerinin tüm sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yazılarından kaynaklanabilecek tüm sorunlardan, www.acarbutikgiyim.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. 10.10 İşbu sözleşmeden kaynaklanacak uyuşmazlıklarda www.acarbutikgiyim.com kayıtları tarafları bağlayıcı ve kesin delil olarak kabul edilecektir. TÜKETİCİ işbu sözleşmeyi imzaladığı veya internet sitesi üzerinde onayladığı takdirde sözleşmede yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılır. Taraflar arasında elektronik ortamda yapılmış olan yazışmalar delil olarak kabul edilecektir. 10.11 Bu sözleşme, TÜKETİCİ'NİN www.acarbutikgiyim.com internet sitesi üzerinden herhangi bir hizmet aldığı ya da siparişini tamamlaması ile başlar. TÜKETİCİ bu sözleşmenin her maddesine uymayı süresiz olarak taahhüt etmiş sayılır. TÜKETİCİ tarafından ödeme işleminin henüz tamamlanmaması, sözleşme hükümlerini ortadan kaldırmaz.
Whatsapp FavorilerMenu00.00₺
Top